Severul Hypzone.Proserver.Ro s-a desfiintat! [ www.PubZone.Ro - Cs.PubZone.Ro ]
Bun venit pe www.hypzone.tk !

Pentru a putea sa vizualizezi toate sectiunile HYPzone si pentru a ne fi un membru fidel te rugam sa te inregistrezi!

Speram sa te simti bine alaturi de noi!

Bafta!
Severul Hypzone.Proserver.Ro s-a desfiintat! [ www.PubZone.Ro - Cs.PubZone.Ro ]
Bun venit pe www.hypzone.tk !

Pentru a putea sa vizualizezi toate sectiunile HYPzone si pentru a ne fi un membru fidel te rugam sa te inregistrezi!

Speram sa te simti bine alaturi de noi!

Bafta!
Severul Hypzone.Proserver.Ro s-a desfiintat! [ www.PubZone.Ro - Cs.PubZone.Ro ]
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Severul Hypzone.Proserver.Ro s-a desfiintat! [ www.PubZone.Ro - Cs.PubZone.Ro ]

Noul server este Cs.PubZone.Ro | www.PubZone.Ro - Va aseptam!
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
www.hypzone.tk
HYPzone CoMMuNiTy
Top postatori
Andreea
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_lcapTutorial cum se deschidere un cont PayPal Voting_barTutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_rcap 
Nu-Fumez
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_lcapTutorial cum se deschidere un cont PayPal Voting_barTutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_rcap 
P1tbuLL
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_lcapTutorial cum se deschidere un cont PayPal Voting_barTutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_rcap 
yAhOo
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_lcapTutorial cum se deschidere un cont PayPal Voting_barTutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_rcap 
OwNeD*
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_lcapTutorial cum se deschidere un cont PayPal Voting_barTutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_rcap 
Audi
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_lcapTutorial cum se deschidere un cont PayPal Voting_barTutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_rcap 
DeeJay
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_lcapTutorial cum se deschidere un cont PayPal Voting_barTutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_rcap 
duli
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_lcapTutorial cum se deschidere un cont PayPal Voting_barTutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_rcap 
ofllinE
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_lcapTutorial cum se deschidere un cont PayPal Voting_barTutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_rcap 
Jack Daniel's
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_lcapTutorial cum se deschidere un cont PayPal Voting_barTutorial cum se deschidere un cont PayPal Vote_rcap 
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Salutare all
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Icon_minitimeMar Feb 01, 2011 3:25 am Scris de anndreu

» Prezentare
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Icon_minitimeLun Ian 31, 2011 7:36 pm Scris de eXe # caTu`Tzu

» Cerere admin
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Icon_minitimeLun Ian 31, 2011 8:02 am Scris de P1tbuLL

» cerere admin
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Icon_minitimeDum Ian 30, 2011 4:49 am Scris de P1tbuLL

» ---Banner pentru P1tbuLL---
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Icon_minitimeDum Ian 30, 2011 12:27 am Scris de coFFyX

» hai deejay cu activitatea
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 6:24 pm Scris de P1tbuLL

» Am o intrebare!!!
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 6:20 pm Scris de P1tbuLL

» Concurs 1 vs 1
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 4:52 pm Scris de P1tbuLL

» Sanctiune d [Remove]
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Icon_minitimeSam Ian 29, 2011 4:13 pm Scris de P1tbuLL

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 8, Dum Ian 23, 2011 10:16 pm

 

 Tutorial cum se deschidere un cont PayPal

In jos 
AutorMesaj
P1tbuLL
Administrator
Administrator
P1tbuLL


Mesaje : 136
Puncte : 323
Reputatie : 3
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 31
Localizare : Municipiul Botosani

Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Empty
MesajSubiect: Tutorial cum se deschidere un cont PayPal   Tutorial cum se deschidere un cont PayPal Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 3:26 pm

Nu aveam cont PayPal pana acum, pentru ca nu i-am vazut utilitatea, avand in vedere ca Romania era pe lista neagra a celor neacceptate. Plateam pe net cu cardul, iar de primit primeam prin Western, etc.

Azi 3 oct 2007 m-am decis sa fac cont PP citind topicul despre acceptarea Romaniei si la send si la receive/request money. O sa spun aici toti pasii pe care i-am urmat, poate au si altii nevoie:

Am decis sa deschid cont de tip "Bussines" cu gandul ca o sa il folosesc si la comertul online... Puteti alege oricare dintre cele trei optiuni, in functie de motivul deschiderii contului si de viitoarea folosinta a contului vostru PP.

Am completat toate campurile, etc si am ajuns la momentul cand ar trebui sa atasez un card la acest cont de PayPal.

Am un card Master Card in EUR emis de BRD cu care am facut plati pana acum si pe internet dar si in afara tarii si am decis sa il atasez pe acesta contului de PayPal.

A urmat pasul in care PayPal trebuie sa traga de pe card 1.5 EUR ca sa iti verifice cardul. Am apasat pe butonul de autorizare al tranzactiei si primesc urmatorul raspuns:

PayPal has charged the E 1.50 EUR Expanded Use Fee to your card.


Toate bune, cel putin pana in acest moment... Urmeaza sa iau extrasul de cont de la banca si sa gasesc acel minunat cod de 4 cifre pentru continuarea procesului...

Find the 4-digit Expanded Use Number associated with this charge on your next credit card statement (monthly transaction history).


Intre timp, pana iau extrasul, decid sa dau o fuga prin contul PayPal sa vad ce optiuni am active, etc...

Ma loghez, merg pe "Withdraw Money" si primesc urmatorul raspuns:

Before you can Withdraw Money, you must complete the registration process by confirming your primary email address. If you need your email confirmation number resent, click on the new confirmation number link at the bottom on this page.


Corect... Inainte sa imi folosesc contul, ar trebui sa atest ca au sunt cel care mi-am facut contul... Pentru asta, verifici adresa de email cu care ai facut inscrierea si dai click pe:

Click here to activate your account


Dupa click ajungi pe o pagina web unde trebuie sa bagi din nou parola contului, asa, de verificare... Daca nu ai gresit nimic, primesti urmatorul raspuns:

Email Confirmed
You have confirmed xxxxx@xxxxxx.ro.

This is your primary email address.


Perfect... mai departe... Merg din nou pe "Withdraw" si vad:

Transfer funds to your bank account
si
Transfer funds to your card


... dau click pe "transfer to card" ... Ei bine, in acest stadiu, nu pot inca sa transfer pe card pentru ca inca nu l-am confirmat... sunt iar legat de extrasul de cont despre care spuneam mai sus... Tot ce pot sa fac este sa mai adaug un card, doar asta ma lasa sa fac.
'

Daca ai acces pe internet la contul tau de banca si iti poti descarca extrasul in format electronic nu trebuie sa mergi la banca. Cele 3-4 zile se refera strict la acest sistem de extras de cont accesat prin internet.
Sus In jos
http://https://hyp-zone.forumgratuit.ro
 
Tutorial cum se deschidere un cont PayPal
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial meniu in limba romana
» Tutorial Configurare Meetings in Outlook 2007
» Tutorial - Anulare virusul SHUT DOWN

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Severul Hypzone.Proserver.Ro s-a desfiintat! [ www.PubZone.Ro - Cs.PubZone.Ro ]  :: Counter-Strike :: Tutoriale-
Mergi direct la: